O nás
Dne 16. 10. 2012 vydalo ministerstvo rozhodnutí, jímž společnosti Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, s.r.o. se sídlem Hněvotín 530, PSČ: 783 47, IČO: 29446520, udělilo oprávnění k provádění hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče, pro druhy zdravotní péče dle ustanovení § 5 odst. 2 písm. f) až h) zákona č. 372/2011 Sb. Více na www.mzcr.cz. Kopii oprávnění naleznete zde.
Poslání společnosti
- Kontinuální zvyšování kvality a bezpečí zdravotní péče pomocí zavedení systému řízení kvality a bezpečí zdravotní péče a následně externího hodnocení kvality a bezpečí poskytovatele u poskytovatele zdravotních služeb.
- Konzultační a poradenská činnost v oblasti řízení kvality a bezpečí zdravotní péče.
- Organizace nemocničních, regionálních i celostátních odborných akcí, zaměřených na oblast kvalitní a bezpeční zdravotní péče a související problematiky.
- Publikační a vydavatelská činnost v oblasti řízení kvality a bezpečí zdravotní péče pro odbornou i laickou veřejnost.
- Kontinuální vzdělávání a kurzy pro zdravotníky v oblasti kvality a bezpečí.
Cíle společnosti
- Být vyhledávaným, kvalitním, ekonomicky únosným a spolehlivým partnerem pro všechna zdravotnická zařízení.
- Dodržovat etické zásady při konzultacích, poradenství i externím hodnocení kvality a bezpečí, především úctu a respekt k partnerům; být nezávislá, diskrétní a objektivní organizace.
- Odvádět kvalitní týmovou práci.
- Být otevřená alternativním a novým myšlenkám, názorům, zpětným vazbám.
Etický kodex
- Jednají vůči klientům, ostatním osobám a mezi sebou vždy na základě úcty a respektu, pracují nezávisle, diskrétně a objektivně.
- Jsou otevřeni alternativním a novým myšlenkám, názorům, zpětným vazbám.
- Odvádí kvalitní týmovou práci podle jednotné metodiky ČSAZ a platné legislativy.
- Poskytují své služby v náležité kvalitě. Kvalita poskytovaných služeb je pravidelně vyhodnocována (forma, přístup a komplexnost práce, odborné znalosti, profesionalita a objektivita jednotlivých členů týmu) a podle potřeby jsou přijímána vhodná opatření.
- Dodržují obecně závazné právní předpisy České republiky.
- Neposkytují, ani se nepodílí na poskytování služeb nečestným a neprofesionálním způsobem a/nebo způsobem, který by snížil a ohrozil vážnost ČSAZ.
- Vždy se vyhýbají nepravdám, úmyslnému zkreslování skutečností a informování zavádějícím způsobem.
- Od zdravotnických zařízení nepřijímají žádné dary ani bezplatné služby.
- Jsou povinni dodržovat mlčenlivost o všech skutečnostech, údajích a datech, o kterých se dozvěděli před, při a po hodnocení kvality a bezpečí, také nesmí poskytovat tyto údaje třetím osobám. Tato povinnost trvá i po ukončení či zániku práce pro ČSAZ a není časově omezena.
- Jsou loajální vůči ČSAZ a systému práce v této společnosti.
Od naší spolupráce můžete očekávat
Vysoká odbornost
Dlouholetá praxe ve zdravotnictví
Lidský přístup
Naši lidé
Doc. MUDr. Jozef Filka, Ph.D.
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
- Absolvent Lékařské fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích (1975). V roce 1979 složil atestaci z pediatrie I. stupně, v roce 1984 atestaci z pediatrie II. stupně, a získal tím specializovanou způsobilost v oboru Pediatrie. V roce 1990 obhájil kandidátskou disertační práci a v roce 2012 úspěšně obhájil habilitační práci a od 1.9.2012 mu byl přiznán vědecko – pedagogický titul docent v oboru veřejné zdravotnictví.
Po ukončení vysokoškolských studií pracoval od roku 1975 v Krajské dětské nemocnici v Košicích. Od roku 1982 pracoval na Dětské klinice FNsP v Košicích, nejprve jako lékař samostatně pracující – konziliární lékař a po absolvování atestace II. stupně z pediatrie jmenován zástupcem přednosty kliniky – primářem kliniky až do 31. 12. 2001.
V období let 1995-1999 byl koordinátorem projektu AIHA v rámci spolupráce mezi Hasbro Children’s Hospital v Providence, RI, USA a FNsP v Košicích. V rámci této spolupráce, zaměřené na zvyšování kvality péče o novorozence a děti, dvakrát absolvoval odbornou stáž v Hasbro Children’s Hospital v Providence.
Od 1. 1. 2002 pracoval v České republice, zpočátku v Nemocnici Písek, a.s. na JIP Dětského a dorostového oddělení jako vedoucí lékař JIP. V letech 2004 až 2008 současně pracoval ve funkci náměstka ředitele pro řízení kvality zdravotní péče a místopředsedy představenstva Nemocnice Písek, a.s.
Od roku 2008 do 31.12.2020 pracoval jako náměstek pro řízení kvality a bezpečí poskytované péče v Nemocnici České Budějovice, a.s., kde zaváděl řízení kvality a bezpečí podle národních akreditačních standardů a také systém řízení informační bezpečnosti podle ČSN ISO/IEC 27001:2005 a systém řízení kvality v Lékárně podle ISO 9001. Od té doby pracuje jako konzultant řízení kvality v Nemocnici České Budějovice, a.s. a od 1.6.2021 jako manažer kvality v Psychiatrické nemocnici a.s. v Písku.
Jmenovaný absolvoval několik školení v oblasti řízení kvality podle národních akreditačních standardů, je držitelem certifikátu CiS „Information Security Manager“, od r. 2012 je auditorem kvality dle ISO 9001.
V roce 2011 byl nemocničním koordinátorem evropské studie DUQuE (Deeping our Understanding of Quality Improvement in Europe).
MUDr. Mgr. Ing. Dalimil Chocholáč, Ph.D., MBA, LL.M.
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Absolvent Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně (MUDr.), v roce 1999 nastoupil na pozici sekundárního lékaře na ortopedickém oddělení pro diagnostiku a léčbu osteoartikulární tuberkulózy v Jevíčku, kde během svého více jak čtrnáctiletého působení získal zkušenosti na poli diagnostiky a léčby ortopedické tuberkulózy, a to včetně komplikací. V této době úzce spolupracoval s ortopedickým oddělením nemocnice Boskovice, kde pod vedením primáře Bedřicha Kaly získal náhled na skutečnou ortopedii.
V roce 2005 získal atestací I. stupně v oboru ortopedie a v roce 2006 mu byla přiznána specializovaná způsobilost v ortopedii. V období 2005-2009 vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a získal tak magisterské vzdělání v oboru právo a právní věda (Mgr.). V roce 2014 ukončil i magisterský studijní program v oboru podniková ekonomika a management (Ing.) na Akademii Sting v Brně. V tomtéž roce obhájil disertační práci na téma Tuberkulózní a ostatní mykobakteriální záněty v kloubních oblastech – diagnostika, terapie, úskalí léčby, komplikace (Ph.D.) a taktéž absolvoval přezkoušení pro funkci vedoucího lékaře a primáře před oborovou komisí vědecké rady ČLK.
V roce 2016 absolvoval CEMI institut ve studijním programu Management zdravotní péče (MBA) a o tři roky později na Právnické fakultě Masarykovy univerzity Právo informačních a komunikačních technologií (LL.M.).
V období 2013 a 2014 působil na Ortopedické klinice Fakultní nemocnice Olomouc na místě zástupce přednosty kliniky pro léčebnou péči, poté v Nemocnici Valtice ve funkci náměstka ředitelky pro léčebně preventivní péči a nyní působí v Nemocnici Letovice a na Traumatologickém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.
Již od roku 2008 vyučuje na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci problematiku zánětů v oblastech pohybového aparátu. Každoročně se aktivně účastí vzdělávacích a odborných akcí, kde svou aktivní účastí přispívá k povědomí o poměrně opomíjeném tématu ortopedické tuberkulózy. Je autorem či spoluautorem několika odborných pojednání v tuzemských i zahraničních periodicích.
V předešlých působištích se aktivně účastnil systému řízení kvality a bezpečí a vykonával funkci interního auditora. V roce 2015 byl Ministerstvem zdravotnictví ČR jmenován auditorem České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o.
MUDr. Stanislav Najman
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
V roce 1985 absolvoval Univerzitu Karlovu v Praze, lékařskou fakultu v oboru všeobecné lékařství. Má atestaci prvního a druhého stupně v oboru anesteziologia a resucitace a atestaci v oboru urgentní mediciny. Je členem České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM). Dlouhodobě spolupracuje při tvorbě nemocničních informačních systémů s českými dodavateli nemocniční softwarů. V roce 2017 byla tato práce oceněna Českou společností manažerů informačních technologii Cacio – „IT projekt roku”.
Od roku 1985 do roku 1994 pracoval na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Krajské nemocnice v Mladé Boleslavi. V letech 1989 až 1991 był pověřen vedením rychlé lékařské pomoci v Mladé Boleslavi , jako součásti anesteziologicko resuscitačního oddělení. V letech 1991 až 1994 pracoval jako zástupce primaře anesteziologicko resuscitačního odělení v Mladé Boleslavi.
Od roku 1994 až dosud pracuje jako primář anesteziologického oddělení Kliniky Dr. Pírka a od roku 2005 současně jako ředitel Kliniky Dr. Pírka.
Aktivně se účastnil přípravy Kliniky Dr. Pírka k akreditaci i reakreditaci v roce 2016 podle zákona č. 372/2011 Sb. a vyhlášky č. 102/2012 Sb. i zavádění norem ISO 9001 a ISO 27001 na Klinice. Pravidelně se účastní odborných akcí v oblasti anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny i v oblasti řízení kvality a bezpečí. Dlouhodobě spolupracuje při tvorbě nemocničních informačních systémů s dodavateli nemocničních softwarů do nemocničních zařízení.
MUDr. Jaroslav Pernička, Ph.D.
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
V roce 1977 absolvoval Univerzitu Palackého v Olomouci, lékařskou fakultu v oboru všeobecné lékařství. V roce 1982 získal specializaci v oboru urologie prvního stupně, v roce 1987 druhého stupně. V roce 2006 mu byl udělen titul Ph.D. Je držitel licence pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře ve zdravotnickém zařízení v oboru urologie. Od roku 2003 je znalcem v oboru zdravotnictví, zdravotnická odvětví různá, specializace urologie. Je členem České urologické společnosti a Transplantační společnosti JEP. Publikační činnost obsahuje 78 sdělení.
Absolvoval školení „Národní akreditační standardy pro nemocnice“, je držitelem Certifikátu vnitřního auditora zdravotnické dokumentace.
Od roku 1977 pracuje na Urologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc, v posledních letech (1997 – 2015) jako zástupce přednosty pro léčebnou péči. Od roku 2016 zde vede jednu z onkologických poraden kliniky. Od stejného data pracuje na ambulanci Urologického oddělení Středomoravské nemocniční a.s., Nemocnice Přerov.
MUDr. Dana Šašková
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
V roce 1988 absolvovala Univerzitu Karlovu V Praze fakultu dětského lékařství v oboru dětské lékařství, má atestaci prvního stupně v oboru pediatrie a specializaci v oboru praktické lékařství pro děti a dorost.
Od roku 2016 pracuje v Lázních Kynžvart jako pediatr a od roku 2017 také ve funkci náměstkyně pro lékařskou, ošetřovatelskou a lázeňskou péči. Aktivně se zúčastnila přípravy Léčebných Lázní Lázně Kynžvart k akreditaci v roce 2018, kdy se podílela na tvorbě vnitřních dokumentů z oblasti lékařské a ošetřovatelské péče, na implementaci systému řízení kvality v Lázních Kynžvart a prováděla zde interní audity. Nadále se podílí na řízení zvyšování kvality a bezpečí v lékařské a ošetřovatelksé oblasti v Lázních Kynžvart, včetně interních auditů.
Podílí se na odborných projektech lázní a ve spolupráci s manažery kvality dohlíží na plnění resortních bezpečnostních cílů a sledování a hodnocení indikátorů kvality.
Pravidelně se účastní odborných akcí v oblasti pediatrie a rehabilitační péče a v oblasti řízení kvality a bezpečí ve zdravotnickém zařízení, postupně absolvovala kurzy Management interního auditu ve zdravotnickém zařízení, Univerzita medicínského práva, GDPR pro manažery ve zdravotnictví, studia MBA.
MUDr. Roman Štoudek
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Od roku 2003 doposud je zaměstnán ve FN Brno na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. V roce 2008 získla specializovanou způsobilost z oboru Anesteziologie a resuscitace. Od roku 2005 se aktivně podílí na tvorbě vnitřních dokumentů z oblasti lékařské péče, na implementaci systému řízení kvality na klinice a provádí interní audity na klinice i v celé FN Brno dle normy ISO 9001:2000 a NIAHO.
V roce 2012 postupně absolvoval kurzy: Systém řízení kvality; Audit systému řízení kvality; Zdokonalovací kurz interních auditorů systému řízení kvality dle normy lSO 9001:2008.
Od roku 2006 je odborným asistentem LF MU a od roku 2009 zástupcem ordináře pro anestézie. Od roku 2009 také pracuje jako lékář na ZZS JMK. Je členem České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM), České rady pro resuscitaci (ČRR) a Eropské anesteziologické společnosti (ESA).
Aktivně se podílel na uspořádání několika ročníků Konference výukového a publikačního portálu AKUTNE.CZ a Kurzu urgentní medicíny. Je jedním z garantů výukového a publikačního portálu AKUTNE.CZ [ISSN 1803-179X] a členem správní rady Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ.
Prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D.
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Absolvent Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy v Praze (2002). V roce 2005 získal I. atestaci z Anesteziologie a resuscitace, v roce 2008 získal specializovanou způsobilost z oboru Anesteziologie a resuscitace.
Od roku 2003 do roku 2015 byl zaměstnán ve FN Brno na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Od roku 2004 do roku 2008 byl představitelem vedení kliniky pro SŘK a podílel se na vytvoření SŘK na klinice, jeho implementaci a na následných auditech dle normy ISO 9001:2000. V roce 2005 se stal auditorem SŘK ve FN Brno a absolvoval několik návazných kurzů auditora. Byl součástí týmu, který se podílel na úspěšné akreditaci a reakreditaci FN Brno dle mezinárodní normy NIAHO a reakreditací DIAS. Od roku 2015 je přednostou Kliniky dětské anesteziologie a resusctiace FN Brno a LF MU.
Od roku 2009 do roku 2013 byl ordinářem pro anestezii KARIM FN Brno, od roku 2008 do roku 2015 lékařem Oddělení léčby bolesti. Je odborným asistentem na LF MU, kde je garantem několika předmětů Je členem České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM), České rady pro resuscitaci (ČRR), Evropské anesteziologické společnosti (ESA) a dalších národních a mezinárodních odborných společností. Je zakládajícím členem Expertní skupiny pro porodní anestezii a analgezii ČSARIM (ESPAA). Aktuálně je členem výboru České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM), místopředsedou výboru Sekce pro porodnickou anestezii a analgezii ČSARIM a místopředsedou výboru Spolku pro simulace v medicíně.
Jako předseda organizačního výboru se podílel na uspořádání několika ročníků Konference výukového a publikačního portálu AKUTNE.CZ a Kurzu urgentní medicíny. Několik let je členem vědeckého výboru národního kongresu ČSARIM. Je recenzentem odborných periodik (Biomedical Papers, Journal of Medical Internet Research, Aktuální gynekologie a porodnictví, Česká gynekolgie, Anesteziologie a Intenzivní medicína aj.). Je členem redakční rady časopisu MEFANET Journal. Je hlavním organizačním garantem výukového a publikačního portálu AKUTNE.CZ [ISSN 1803-179X] a předsedou správní rady Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ.
Bc. Klára Brožová
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Bc. Klára Brožová vystudovala Střední zdravotnickou školu v Plzni obor Všeobecná sestra v roce 1998. V roce 2001 složila státní závěrečné zkoušky v oboru Zdravotně sociální a geriatrická péče na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni a získala titul Bc. V roce 2008 dokončila pomaturitní specializační studium v oboru Ošetřovatelská péče v psychiatrii v NCO NZO v Brně.
V roce 2012 – 2013 absolvovala certifikované kurzy „Interní auditor ve zdravotnickém zařízení“, „Kvalita a bezpečí zdravotní péče, externí kontrola kvality“ a „Řízená dokumentace v podmínkách zdravotnických zařízení“ v NCO NZO v Brně. V roce 2015 – 2018 absolvovala u ČSAZ certifikované kurzy: „Jak zavést systém řízení kvality zdravotní péče“, „Management interního auditu ve zdravotnickém zařízení“, „Bezpečné zacházení s léčivými přípravky – platná legislativa a praxe“, „Zdravotnické prostředky – platná legislativa a praktický průvodce kontrolou SÚKL“, „Řízení rizik, BOZP a PO ve ZZ, platná legislativa a její aktuální znění“. V IPVZ v Praze se zúčastnila kurzu „Nová legislativa EU pro ochranu osobních údajů – GDPR pro zdravotnické pracovníky“.
V Psychiatrické nemocnici v Dobřanech pracuje od roku 1999 – na pozici všeobecné sestry do roku 2011 a na pozici manažera kvality dosud.
Mgr. Monika Dobešová, MBA
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Bc. Monika Dobešová absolvovala SZŠ ve Vyškově, obor všeobecná sestra, ukončení v roce 1989 maturitní zkouškou. V roce 1994 složila atestační zkoušku v NCO NZO Brno v oboru Instrumentování na operačním sále a v roce 2011 dokončila specializační studium v oboru Organizace a řízení zdravotnictví. V roce 2015 ukončila státní závěrečnou zkouškou bakalářské studium v oboru Sociální práce a poradenství.
Od roku 1989 pracovala jako všeobecná sestra na Anesteziologicko – resuscitačním oddělení, od roku 1994 pracovala na oddělení Operační sály jako sestra specialistka. Od roku 2007 nastoupila na pozici vedoucí sestra operačních sálů, následně jako staniční sestra Centrálních operačních sálů Nemocnice Boskovice.
V oblasti řízení kvality ve zdravotnictví absolvovala kurzy „Kvalita a bezpečí v zařízeních poskytujících zdravotní služby“, „Hodnocení – nástroj personálního řízení“, „Klíčové kompetence vedoucího pracovníka“, „Jak zavést systém řízení kvality zdravotní péče“, „Management interního auditu“, „Bezpečné zacházení s léčivými přípravky“. Podílí se na řízení rozvoji systému kvality a bezpečí v Nemocnici Boskovice. Nadále se vzdělává v oblasti řízení kvality a rizik.
Mgr. Lenka Gavlasová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Mgr. Lenka Gavlasová absolvovala v roce 1985 Střední zdravotnickou školu v Ostravě, obor dětská sestra. V roce 1997 složila atestační zkoušku v NCO NZO Brno v oboru Anestezie, resuscitace a intenzivní péče. V roce 2001 ukončila státní závěrečnou zkouškou bakalářské studium Zdravotnický management – ošetřovatelská péče na Zdravotně sociální fakultě Ostravské univerzity a v roce 2008 magisterské studium ošetřovatelství na Jesseniově lékařské fakultě v Martině při Univerzitě Komenského v Bratislavě. Je mentorem klinické praxe studentů ošetřovatelství.
V roce 1985 nastoupila na Chirurgickou kliniku Fakultní nemocnice Ostrava, v roce 1987 na JIP chirurgické kliniky, kde setrvala do roku 2004 jako sestra specialistka a zástupkyně vrchní sestry. Od roku 2004 do roku 2011 vykonávala funkci vrchní sestry Kožního oddělení FNO. Zde byla aktivní při přípravě k akreditaci a úspěšného absolvování národní akreditace i přípravy a úspěšného absolvování mezinárodní akreditace.
V letech 2015 – 2022 byla staniční sestrou na Klinice chorob kožních a pohlavních ve Fakultní nemocnici Olomouc. V současné době pracuje jako sestra specialistka na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnici Olomouc.
Od roku 2015 je pověřena auditorem kvality Fakultní nemocnice Olomouc v oblasti hodnotících standardů kvality a bezpečí v oblasti poskytované lůžkové zdravotní péče. Pravidelně se účastní interních auditů zdravotnické dokumentace, auditů lékového procesu, auditů ošetřovatelských procesů a auditů jiných nelékařských procesů ve Fakultní nemocnici Olomouc. Spolupodílí se na tvorbě vnitřní řízené dokumentace.
Pravidelně se účastní interních školení pořádaných odborem kvality FNOL, účastní se procesu samovzdělávání v oblasti kvality a bezpečí poskytované péče.
Lenka Hamříková, DiS.
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudovala Střední zdravotnickou školu (1985) a Vyšší zdravotnickou školu (2002) v oborech všeobecná sestra a diplomovaná všeobecná sestra. V roce 1993 ukončila specializační studium v NCO NZO Brno v oboru Anestezie, resuscitace a intenzivní péče a v roce 2011 v oboru Organizace a řízení zdravotnictví. V oblasti řízení kvality ve zdravotnictví absolvovala kurzy Řízení kvality zdravotnické péče na IPVZ (modul 1 – 4), seminář „Akreditace zdravotnického zařízení“, školení „Interní auditor ve zdravotnictví.
Od roku 1985 pracovala jako všeobecná sestra na Anesteziologicko – resuscitačním oddělení, od roku 2002 pracuje na Úseku ošetřovatelské péče Fakultní nemocnice U sv. Anny v Brně, kde mimo jiné koordinuje spolupráci v oblasti kvality a bezpečí s Oddělením řízení kvality, zpracovává nežádoucí události v oblasti ošetřovatelské péče.
V roce 2016 nastoupila na pozici vedoucí Oddělení řízení kvality a aktivně účastni řízení kvality, včetně úspěšné přípravy fakultní nemocnice k získání akreditace. Podílí se na zavádění systému řízení kvality v klinických laboratořích podle normy ČSN EN ISO 15189 a ověření jeho funkčnosti u Českého institutu pro akreditaci a Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře. Dále pokračuje v udržování a rozvoji nastaveného systému řízení kvality podle požadavků normy ČSN EN ISO 9001.
Mgr. Edita Holubková
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Mgr. Edita Holubková absolvovala v roce 1989 Střední zdravotnickou školu v Opavě, obor dětská sestra. V roce 2003 složila atestační zkoušku v NCO NZO Brno v oboru ošetřovatelská péče o dospělé, v roce 2009 ukončila státní závěrečnou zkouškou bakalářské studium ošetřovatelství na UP Olomouc, v roce 2011 ukončila atestační zkouškou specializační vzdělávání v oboru ošetřovatelská péče v anesteziologii, resuscitaci a intenzivní péči. Je mentorem klinické praxe studentů ošetřovatelství.
V oblasti kvality ve zdravotnictví absolvovala kurz ,,Management interního auditu“ a kurz ,,Metrologie a péče o zdravotnickou přístrojovou techniku“. Ve zdravotnictví pracuje od roku 1989 jako dětská, posléze všeobecná sestra specialistka, v současné době pracuje jako vedoucí sestra a koordinátor kvality. Nadále se vzdělává v oboru.
Bc. Taťána Kalinová
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Po absolvování gymnázia vystudovala Střední zdravotnickou školu (1987) a Vysokou školu (2008) v oboru porodní asistentka. V roce 1994 ukončila specializační studium Ošetřovatelské péče v patologických stavech v gynekologii a porodnictví. Od roku 2000 je laktačním poradcem a od roku 2005 mentorem klinické praxe studentů ošetřovatelství. Absolvovala řadu kurzů a tuzemských i zahraničních pracovních stáží v oboru porodní asistence a v oblasti řízení kvality a rizik.
Od roku 1987 pracovala jako porodní asistentka v Ústavu pro péči o matku dítě, ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, v Oblastní nemocnici v Příbrami. V letech 2009 – 2013 jako vrchní sestra gynekologicko porodnických pracovišť v Ústavu pro péči o matku a dítě. Od konce roku 2013 – 2015 nastoupila na pozici manažera kvality a připravovala ÚPMD k úspěšné akreditaci v oblasti kvality a bezpečí zdravotních služeb dle zákona č. 372/2011 Sb. Od ledna 2016 dosud pracuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na Gynekologicko porodnické klinice jako vrchní sestra.
Od roku 2003 zajišťuje komunitní péči porodní asistentky v místě bydliště a od roku 2008 vyučuje praktické části odborných předmětů na Vysoké škole zdravotnické v Praze. Nadále se vzdělává v oblasti řízení kvality a rizik.
Mgr. Bc. Martina Kratochvílová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudovala Střední zdravotnickou školu v oboru všeobecná sestra. Ukončila postgraduální vzdělávání, je sestra specialistka v oboru: Ošetřovatelská péče v pediatrii a Ošetřovatelská péče v psychiatrii. Absolvovala bakalářské studium Rehabilitační a psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory ZSF JČU v Českých Budějovicích a magisterské studium Veřejná správa a sociální politika Fakulta veřejných politik v Opavě.
Od roku 1992 pracovala jako zdravotní sestra u lůžka na chirurgické JIP. Od roku 1999 pracuje v Dětské psychiatrické nemocnici na pozicích sestra u lůžka, staniční sestra a vrchní sestra. Aktuálně na pozici náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, kterou vykonává od roku 2014. Kontinuálně se vzdělává v oblasti řízení kvality a rizik.
PhDr. Mgr. Hana Kubešová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
V roce 2020 úspěšně ukončila doktorandské studium v oboru Ošetřovatelství, je absolventkou magisterského studijního programu Ošetřovatelství ve vybraných klinických oborech a bakalářský titul získala ve studijním programu Ošetřovatelství a to vše na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Má specializovanou způsobilost v oboru Organizace a řízení ve zdravotnictví a specializační studium v oboru Ošetřovatelská péče v chirurgických oborech.
V roce 2022 úspěšně dokončila studium v magisterském studijním programu Specializace ve zdravotnictví na Vysoké škole polytechnické Jihlava obor Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví.
V průběhu vysokoškolských studií pracovala od roku 2008 do roku 2019 nejprve jako staniční sestra na ortopedickém oddělení v Nemocnici Tábor a.s. a poté jako vrchní sestra Společného ošetřovatelského lůžkového fondu chirurgických oborů v Nemocnici Tábor a.s. V současné době pracuje jako náměstkyně pro řízení kvality a bezpečí poskytované péče v Nemocnici České Budějovice a.s.
Aktivně působí v oblasti přednáškové činností na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích a také ve specializačním vzdělání v oboru Intenzivní péče.
Mgr. Martina Mahútová, DiS.
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudovala Střední zdravotnickou školu a Vyšší zdravotnickou školu v oborech všeobecná sestra a diplomovaná všeobecná sestra. Je absolventkou bakalářského studia Ošetřovatelství 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a magisterského studia Řízení v sociálních a zdravotnických zařízeních Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.Je interním auditorem normy ISO 9001, 14001, 13485, 15189, 17025. Absolvovala řadu dalších kurzů v oblasti řízení kvality, rizik, environmentu, HACCPu, klinického výzkumu, GCP, zdravotnických prostředků a metrologie.
Pracovala jako zdravotní sestra u lůžka na chirurgické JIP a jako vrchní sestra klinického výzkumu. Od roku 2009 se věnuje řízení kvality a rizik, včetně vzdělávání zaměstnanců. Pracovala na pozici manažera kvality v lůžkovém, v ambulantním zdravotnickým zařízení, v kalibrační laboratoři i v následné péči.
Mgr. Jana Melicharová, MBA
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
V roce 1999 ukončila studium v oboru všeobecná sestra na Střední zdravotnické škole v Praze. Bakalářský studijní program Ošetřovatelství v oboru všeobecná sestra na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy úspěšně ukončila v roce 2014. Magisterský studijní program v oboru Ošetřovatelství na Vysoké škole Zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislavě ukončila v roce 2017. Následně dokončila v roce 2019 svojí disertační prací „Kvalita a bezpečnost zdravotní péče v ČR“ studijní program MBA v oboru Management ve zdravotnictví v Ústavu práva a právní vědy v Praze.
V roce 1999 nastoupila na pozici všeobecné sestry na jednotku intenzivní péče Kliniky kardiovaskulární chirurgie v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V dubnu roku 2005 začala pracovat v Revmatologickém ústavu na ambulantním oddělení. Působila jako zástupce staniční sestry, podílela se na pravidelných vnitřních auditech, přípravách na akreditaci a výzkumných činnostech. Od roku 2007 pracovala jako staniční sestra na lůžkovém oddělení dále v oboru revmatologie. Věnovala se aktivní i pasivní přednáškové činnosti a vzdělávání nejen v oboru revmatologie.
V listopadu roku 2021 je na pozici vrchní/hlavní sestry a vykonává současně funkci manažera kvality v RÚ. Nadále se věnuje programu kontinuálního zvyšování kvality a bezpečnosti zdravotní péče. Je autorkou několika článků v odborném časopise „Česká revmatologie“. Podílí se aktivně na vzdělávání sester a výzkumných činnostech.
Mgr. Regina Molnárová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Absolventka SZŚ ve Frýdku Místku v roce 1991, pomaturitního specializačního studia Anestézie, resuscitace a intenzivní péče v roce 1996.
V roce 2011 ukončila specializační studium Organizace a řízení ve zdravotnictví v NCONZO Brno.
V roce 2012 ukončila studium obor ošetřovatelství na Ostravské univerzitě, magisterské studium ukončila na Vysoké škole Sv.Alžběty v Bratislavě v roce 2015.
Praxe ve zdravotnictví na pozici všeobecná sestra od roku 1991 pracovala na ARO, anestézii Nemocnice Třinec Sosna, od roku 2000 v Nemocnici Podlesí a.s., od roku 2007-2018 na pozici manažera kvality. Absolvovala certifikované kurzy manažera kvality, interního auditora a manažera rizik ve zdravotnictví.
Od roku 2018-2020 na GPK FN Ostrava Poruba na pozici všeobecná sestra a staniční sestra. V současnosti pracuje na úseku náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči.
V roce 2014 byla Ministerstvem zdravotnictví ČR jmenována auditorem České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o.
Mgr. Nina Müllerová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Absolventka magisterského studijního programu Ošetřovatelství v interních oborech na Jihočeské univerzitě, Zdravotně sociální fakultě v Českých Budějovicích.
Od roku 1974 do roku 2009 pracovala ve Fakultní nemocnici Plzeň, ve funkci hlavní sestry a aktivně se podílela na řízení kvality ve FN Plzeň včetně přípravy FN Plzeň k certifikaci ISO 9001:2000. Byla spoluřešitelkou výzkumného projektu č. NO7723-3/2003, název projektu: „Integrovaný program implementace managementu kvality českých fakultních nemocnic – kritická analýza jeho metod, procesů a výsledků.“
Po ukončení pracovního poměru ve FN Plzeň pracovala na Ministerstvu zdravotnictví České republiky jako vedoucí oddělení ošetřovatelství a dalších nelékařských povolání a uznávání kvalifikací, odbor vzdělávání a vědy MZ ČR. V té době byla členkou Pracovní skupiny pro kvalitu ve zdravotnictví a aktivně se podílela na rozvoji ukazatelů kvality ošetřovatelské péče. V této oblasti se zaměřila především na sledování výskytu dekubitů a podílela se na rozvoji národní metodiky spolu s řešitelským týmem projektu a dále pak s Národním referenčním centrem na využívání národní metodiky v praxi.
Od roku 2010 dosud je opět zaměstnancem FN Plzeň, a to v pozici vedoucí Centra řízení kvality, pokračuje v udržování a rozvoji nastaveného systému řízení kvality podle požadavků normy ČSN EN ISO 9001:2009, aplikaci rezortních bezpečnostních cílů a minimálních požadavků interního hodnocení kvality v provozu všech zdravotnických klinik a oddělení. Podílí se na zavádění systému řízení kvality v klinických laboratořích podle normy ČSN EN ISO 15189:2007 a ověření jeho funkčnosti u Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře a Českého institutu pro akreditaci.
PhDr. Hana Plachá
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
V roce 2013 úspěšně ukončila doktorandské studium v oboru Ošetřovatelství, je absolventkou magisterského studijního programu Andragogika a Řízení lidských zdrojů na Univerzitě J. A. Komenského v Praze, bakalářský titul získala ve studijním programu Ošetřovatelský management, má specializovanou způsobilost v oboru Organizace a řízení ve zdravotnictví a specializační studium v oboru Intenzivní péče. Od roku 2008 je jmenována soudním znalcem v oboru zdravotnictví, specializace ošetřovatelství, všeobecná sestra.
Od roku 1976 do roku 2009 pracovala v Nemocnici Děčín, z toho 17 let ve funkci hlavní sestry nemocnice, kde se, mimo jiné, aktivně podílela na řízení kvality, včetně přípravy a realizace certifikace laboratoří dle ISO 9001:2000 a následně byla členkou realizačního týmu v rámci přípravy nemocnice k akreditaci podle SAK ČR. V té době absolvovala odborný teoretický kurz v oblasti řízení kvality ve zdravotnictví „Akreditace lůžkových zdravotnických zařízení dle SAK ČR“.
Další profesní zkušenosti získala také jako externí zaměstnanec Ministerstva zdravotnictví České republiky, kde pracovala téměř 3 roky na pozici odborného referenta na oddělení Ošetřovatelství a dalších nelékařských povolání a uznávání kvalifikací, odbor Vzdělávání a vědy MZ ČR.
Od roku 2009 až do roku 2015 pracovala na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Fakulta zdravotnických studií, jako odborný asistent Katedry ošetřovatelství a porodní asistence. Je odborným konzultantem a poradcem v oboru ošetřovatelství.
PhDr. Radka Pokojová, PhD.
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Od roku 2011 je zaměstnána ve Vojenské nemocnici Brno na pozici náměstka ředitele pro nelékařské zdravotnické obory.
Součástí její pracovní náplně je implementace, udržování a zlepšování systému kvality. Provádí auditní činnost, podílí se na tvorbě vnitřních dokumentů.
V oblasti systémů kvality aktivně pracuje již od roku 2004. Pravidelně se účastní seminářů a odborných kurzů např. Řízení kvality zdravotní péče, Management interního auditu, Metrologie a péče o zdravotnickou techniku aj..
V roce 2008 se stala certifikovanou osobou Manažer kvality dle normy ISO 9001:2000.
Vystudovala Střední zdravotnickou školu (1985) v oboru zdravotní sestra a dále absolvovala vysokoškolské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci (1996 a 2005- rigorózní zkouška) a doktorandské studium na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích (2018). Získala odborné specializace v oborech Anestezie, resuscitace a intenzivní péče (2004) a Organizace a řízení zdravotnictví (2006).
Spolupracuje s MZČR v rámci posuzování vzdělávacích programů pro nelékařské zdravotnické profese. Jako externí lektor spolupracuje se vzdělávacími institucemi, podílí se na vzdělávání zdravotnických pracovníků a pracovníků v sociální péči (NCONZO, Seduca).
PhDr. Jana Vacková, MBA
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudovala střední zdravotnickou školu, obor dětská sestra. Je absolventkou bakalářského studia Ošetřovatelství na univerzitě Palackého v Olomouci a v roce 2009 ukončila magisterské studium na univerzitě Komenského, lékařské fakulty v oboru ošetřovatelství. V roce 2010 získala titul PhDr. Má specializovanou způsobilost v oboru geriatrie.
Od roku 1983 pracovala v nemocnici Znojmo, nejprve na dětském oddělení jako dětská sestra, následně na chirurgickém a rehabilitačním oddělení jako všeobecná sestra. V roce 2001 až 2003 působila jako vrchní sestra v domově důchodců. Od roku 2003 (do současnosti) zastává v nemocnici Znojmo funkci náměstka pro ošetřovatelskou péči.
Absolvovala certifikované kurzy manažera kvality, interního auditora a manažera rizik ve zdravotnictví a mnoho dalších kurzů v oblasti managementu, zdravotnického práva a kvality a bezpečí.
Kontinuálně se vzdělává v oblasti řízení kvality a rizik a podílí se na řízení rozvoje systému kvality a bezpečí v Nemocnici Znojmo.
Mgr. Jana Vácová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Po studiu na Střední zdravotnické škole v Jihlavě absolvovala bakalářské studium ošetřovatelství na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a navazující magisterský studijní program Ošetřovatelství v chirurgických oborech na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Získala specializovanou způsobilost sestra properioperační péči, sestra pro péči v chirurgických oborech, sestra pro ošetřování nehojících se ran, specialista v organizaci a řízení ve zdravotnictví.
Svoji profesní cestu začínala v roce 1988 na pooperačním oddělení kardiochirurgické kliniky IKEM. Od roku 1990 doposud pracuje v Nemocnici Jihlava. Na Centrálních operačních sálech pracovala jako staniční sestra, poté jako vedoucí sestra Úseku hojení ran. Od roku 2023 působí na pozici náměstka managementu kvality Nemocnice Jihlava, podílí se na řízení a rozvoji systému kvality a bezpečí.
Absolvovala certifikované kurzy manažera kvality, interního auditora a manažera rizik ve zdravotnictví. Kontinuálně se vzdělává v oblasti řízení kvality a rizik.
V roce 2023 byla Ministerstvem zdravotnictví ČR schválena jako auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o.
Mgr. Iveta Vejrová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Po studiu na Střední ekonomické škole a Střední zdravotnické škole absolvovala bakalářské studium na 3. LF UK v oboru Zdravotní vědy – ošetřovatelství, které následně zakončila magisterským studiem na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v oboru Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízeních v roce 2009.
Vlastní certifikát „Interní auditor“ a „Manažer jakosti“, který vystavila Česká společnost pro jakost a certifikát „Interní audit jako základní pilíř úspěšné akreditace“ od CMC GraduateSchoolofBussines v Čelákovicích. V roce 2015 získala certifikát auditora BS EN 15224:2012, dále certifikát vedoucího auditora ISO 14001:2004 a ISO 9001:2008.
Pracovala ve FN Motol na centrálních operačních sálech, později jako zástupce vrchní sestry Centrálních operačních sálů pro dospělé. Do roku 2013 pracovala v Institutu klinické a experimentální medicíny jako manažer kvality a pod jejím vedením byl IKEM jako celek v roce 2009 (po jednotlivých etapách) certifikován dle normy ISO 9001:2008 a v roce 2011 také úspěšně recertifikován. Vedla projekt zabývající se zvyšováním kvality zdravotní péče a IKEM se tak stal vítězem 5. ročníku celostátní soutěže Bezpečná nemocnice v technicko-provozní kategorii, který každoročně pořádá Kraj Vysočina. Od roku 2014 připravovala Úrazovou nemocnici v Brně k akreditaci dle zákona 372/2011Sb. a v roce 2015 obdržela nemocnice akreditaci v oblasti kvality a bezpečí zdravotních služeb.
Mgr. Jana Wichsová
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Všeobecná sestra, absolventka 2. LF UK, ošetřovatelství 2007, FHS, Katedra řízení a supervize 2009.
Od r. 2003 do r. 2005 pracovala jako staniční sestra chirurgických sálů FNKV v Praze, potom jako vrchní sestra COS FN Motol. Aktivně se účastnila přípravy FN Motol k akreditaci, završené úspěšnou akreditací v roce 2009 a reakreditaci v roce 2011. Od r. 2006 pracuje jako školitelka COS FN Motol a zároveň vede akreditovaný kurz specializačního vzdělávání Perioperační péče tamtéž.
Členka mezinárodního výboru perioperačních sester EORNA, kde od r. 2015 zastává funkci vice-prezidentky. Autorka řady článků a přednášek týkajících se hygieny a bezpečné péče.
Mgr. Simona Žabková, MBA
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudovala Střední zdravotnickou školu v oboru Všeobecná sestra v roce 2000. Bakalářský studijní program Ošetřovatelství v oboru Všeobecná sestra Univerzity Karlovy zakončila v roce 2011 a magisterské stadium Specializace ve zdravotnictví v oboru Ošetřovatelská péče v gerontologii na Masarykově univerzitě ukončila v roce 2013.
Od roku 2000 pracovala jako sestra u lůžka na chirurgickém oddělení v Oblastní nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. V roce 2005 nastoupila do Odborného léčebného ústavu Albertinum v Žamberku na plicní oddělení, opět jako sestra u lůžka, později se stala staniční sestrou. Vyzkoušela si i zastupování hlavní sestry ústavu v trvání 1 roku.
Od podzimu 2013 začínala koordinovat předakreditační přípravu, stala se manažerkou kvality a vedoucí auditorkou ústavu. Sestavila tým interních auditorů, které proškolila a zavedla systém interních auditů. Zpracovala komplexní dokumentaci včetně programu kvality a zavedla ho do praxe. Pod jejím vedením po roce přípravy dovedla Albertinum, odborný léčebný ústav v Žamberku, k úspěšné akreditaci. Vlastní certifikát “Interní auditor ve zdravotnickém zařízení” a “Kvalita a bezpečí zdravotní péče, externí kontrola kvality”. Absolvovala řadu dalších kurzů v oblasti řízení kvality a rizik.
Nyní působí stále v pozici staniční sestry plicního oddělení a v pozici manažerky kvality. Aktivně se zabývá sledováním a kontinuálním zvyšováním kvality.
Ing. Jan Hlava
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Absolvent vysokého učení technického v Brně (1977), v roce 1985 získal na IPVZ (tehdy ILF Praha) osvědčení speciální průpravy na úseku činnosti technické spolupráce v oborech nukleární medicíny, radiodiagnostiky a radioterapie.
Od roku 1977 do roku 2012 byl zaměstnán ve Slezské nemocnici v Opavě, z toho od roku 1997 na pozici provozně technický náměstek. Od roku 2013 až dosud je zaměstnán v Psychiatrické nemocnici v Opavě jako náměstek pro hospodářsko-technickou zprávu. V průběhu obou zaměstnání se účastnil řízení kvality a bezpečí poskytovaných služeb. V Psychiatrické nemocnici v Opavě koordinoval přípravu k akreditaci, podílel se na vypracování vnitřních norem v hospodářsko-technické oblasti i na provádění interních auditů v této oblasti. V roce 2015 se aktivně účastnil úspěšné akreditace PN v Opavě. Absolvoval řadu kurzů v oblasti řízení kvality a bezpečí (Jak zavést systém řízení kvality zdravotní péče, Management interního auditu, Metrologie a péče o zdravotnickou přístrojovou techniku a jiné).
Ing. Martina Klimková
Konzultantka a auditorka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudovala SZŠ Šumperk (všeobecná sestra), bakalářské studium Ošetřovatelství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého Olomouc a Vysokou školu ekonomickou v Praze, hlavní obor Management, vedlejší specializaci Management zdravotnických služeb, na Fakultě managementu.
Absolvovala certifikované kurzy manažera kvality, interního auditora a manažera rizik ve zdravotnictví a mnoho dalších kurzů v oblasti managementu, zdravotnického práva a kvality a bezpečí.
Svou praxi ve zdravotnictví vykonává od roku 1998, od roku 2006 ve funkci manažerky kvality, v současné době pracuje na pozici vedoucí oddělení řízení kvality v Nemocnici Šumperk a.s. V rámci svých činností realizuje přípravy nemocnice na akreditační šetření, včetně zpracování potřebné dokumentace a plnění funkce hlavního auditora. Dohlíží a koordinuje přípravy na certifikaci dle normy ISO 15189 v provozu centrální sterilizace a kooperuje s laboratorními provozy v rámci normy ISO 15189.
Ing. Pavel Kožený, PhD.
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vystudoval Univerzitu Pardubice magisterský a doktorský program věnovaný ekonomice, managementu a technologii.
Pracoval v České národní zdravotní pojišťovně a pak byl 10 let ředitelem Národního referenčního centra. Nyní pracuje jako náměstek ředitele Kliniky Dr.Pírka v Mladé Boleslavi.
Publikoval knihu Klasifikační systém DRG a podílel se na několika výzkumných projektech se zaměřením na výzkum metod standardizace zdravotní péče pro vývoj národní sady ukazatelů kvality péče, výběrem klasifikačního systému procedur pro ČR. Byl členem pracovní skupiny MZ ČR pro kvalitu ve zdravotnictví. Je autorem prvního portálu se zveřejňováním informací o poskytované zdravení péči www.jaksekdeleci.cz.
Absolvoval řadu kurzů v oblasti řízení kvality, rizik, HealthTechnology Assessment, zdravotnických prostředků.
Ing. Jan Vořech
Konzultant a auditor České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Vysokoškolské vzděláním technického zaměření (1983 -1988), dříve zaměstnanec FN Plzeň, v současné době zaměstnanec Univerzity Karlovy, Lékařské fakulty v Plzni. Podílí se na zajištění bezpečného prostředí, školení zaměstnanců a řízení rizik.
V roce 2009 po složení zkoušky u akreditované společnosti získal osvědčení o odborné způsobilosti koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi, podle zákona č.309/2006 Sb. V roce 2009 a opakovaně v letech 2014 a 2018, po složení zkoušek u akreditované společnosti získal osvědčení z odborné způsobilosti v prevenci rizik, podle zákona č. 309/2006 Sb. V roce 2009 po složení zkoušky před komisí MVČR získal osvědčení technika požární ochrany, podle zákona č. 133/1985 Sb. Každoročně absolvuje odborná školení a semináře.
RNDr. Renata Podstatová, MBA
Jednatelka a konzultantka České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví
Absolventka přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (1986). V roce 1996 získala I. atestaci z farmaceutických analytických metod na Katedře farmaceutické technologie a kontroly léčiv IPVZ Praha, v roce 2004 získala I. atestaci z vyšetřovacích metod v hygieně na Katedře hygieny a epidemiologie IPVZ Praha.
Od roku 1987 do roku 2007 byla zaměstnána ve FN Olomouc, z toho od roku 2005 se aktivně účastnila řízení kvality ve FN Olomouc a přípravy FN k akreditaci. Od roku 2007 do roku 2010 byla zaměstnancem FN Ostrava, kde se aktivně účastnila řízení kvality, včetně přípravy FN k akreditaci a úspěšného absolvování národní akreditace (SAK, 2007) i přípravy a úspěšného absolvování mezinárodní akreditace (JCIA, 2010). Současně působila jako konzultant u jiných českých zdravotnických zařízení, připravujících se k akreditaci. Absolventka, lektorka a organizátorka řady kurzů a celostátních odborných akcí (kvalita a bezpečí zdravotní péče, akreditace zdravotnických zařízení, interní auditor zdravotnického zařízení, program pro prevenci a kontrolu infekcí a další), autorka publikací v oblasti kvality a bezpečí zdravotní péče. Předsedkyně Společnosti prevence nozokomiálních nákaz ČR, šéfredaktorka časopisu Nozokomiální nákazy. Od června 2013 členka redakční rady časopisu Sestra, odborného měsíčníku pro sestry a ostatní NLZP.
Newsletter
Rádi Vás budeme informovat o novinkách v odvětví a o nadcházejících akcích.